TwitterFacebook

Łomża: Niewybuch wydobyty i wywieziony. Miasto może spać spokojnie

Przed godziną 21:00 zakończyła się akcja wydobycia i wywiezienia niewybuchu, jaki dziś po południu znaleziono w trakcie prac ziemnych w ulicy Glogera w Łomży. Zarządzono ewakuację. Niewybuch wydobyli i wywieźli saperzy. W akcji zabezpieczającej udział brały Policja, Straż Pożarna, a także ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Na niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej natrafiono dziś po południu podczas prac ziemnych. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, które zabezpieczyły teren. Wezwano też oddział saperski z jednostki z Orzysza, jak też rozpoczęto ewakuację mieszkańców. W sumie ewakuowano około 400 osób. Promień rażenia ewentualnego wybuchu to około 600 metrów. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Byliśmy zmuszeni ewakuować mieszkańców z tego rejonu. Około 4 tysiące osób zostało powiadomionych z czego blisko 400 skorzystało z możliwości ewakuacji. Miasto podstawiło autobusy komunikacji miejskiej, żeby osoby, które zdecydowały się na ewakuację, mogły spokojnie przeczekać. Przygotowano tez miejsce dla ewakuowanych na sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego – mówi podinspektor Krzysztof Sewioło pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Po wydobyciu niewybuch został przetransportowany na teren poligonu, gdzie w bezpiecznych warunkach zostanie zdetonowany.

mk

1 komentarz

  1. Hanka Odpowiedz

    Podziękowania dla wszystkich służb które były zaangażowane przy usunięciu tego niewypału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *