RN
TwitterFacebook

Łomża: Noc Wszystkich Świętych – tak się sprowadza Niebo na Ziemię!

Katecheza, pantomima, świadectwo, a przede wszystkim radosne uwielbienie ze świętymi obecnymi w znaku relikwii. 1 listopada w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży był czasem nie tylko dziennej, ale też nocnej adoracji, po to by dziękować Bogu za świętych i od nich uczyć się modlitwy.

– Słowo Boże mówi nam, że świeci w Niebie głównie wielbią i adorują Boga, więc kiedy stajemy w postawie uwielbienia sprowadzamy niebo na ziemię. Uwielbienie jest modlitwą, która jest najbardziej bezinteresowna, bo prosimy i dziękujemy za coś, a w modlitwie uwielbienia po prostu zachwycamy się dobrocią Boga, Jego miłością, Jego miłosierdziem – mówi gość specjalny spotkania, ks. Kamil Dąbrowski z Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Tego typu inicjatywy pomagają zrozumieć wymowę Uroczystości Wszystkich Świętych: W tradycji czy pobożności ludowej uroczystość Wszystkich Świętych była przesłonięta przez modlitwę w intencji naszych zmarłych. Właściwa treść tej uroczystości schodzi na drugi plan, a przecież jest to uroczystość, która ma swoją własną, przebogatą treść. Kościół zaprasza nas, żeby w dniu 1 dniu listopada ogarnąć duchowym spojrzeniem niezliczony tłum świętych, miriady miriad, tysiące tysięcy… – wyjaśnia proboszcz parafii pw. Bożego Ciała Łomży, ks. Wojciech Nowacki.

Każdy włączył się jak mógł w organizację tego spotkania. Młodzież pod okiem ks. Sebastiana Urbańskiego przygotowała pantomimę o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią: Pantomima pokazywała rzeczywistość, w której człowiek uzależnia się od różnych rzeczy, które go zniewalają. Jedna z osób była jak marionetka, która robiła wszystko czego chciał sterujący nią Szatan – mówi ks. Sebastian Urbański.

Grałem Jezusa, który w pantomimie obcinał liny, symbolizujące grzech. Myślę, że to taka przenośnia wolnonośni, którą daje nam spowiedź – mówi Jakub Sadowski, który w pantomimie wcielił się w postać Jezusa.

Podczas wieczoru ze świętymi wierni mogli skorzystać także z modlitwy wstawienniczej. Śpiew animował zespół Światowych Dni Młodzieży. Inicjatorami spotkania była młodzież z Ruchu Światło Życie i ks. Sebastian Urbański.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *