TwitterFacebook

Łomża: Nowa flaga gminy wisi przed urzędem [FOTO]

Przed Urzędem Gminy Łomża na maszt została wciągnięta nowa flaga gminy. Ta została przyjęta wraz z innymi insygniami uchwałą rady. Na fladze znajdują się symbole, które mają odniesienie do historii ziemi łomżyńskiej.

Na czerwono-złotej fladze znajduje się herb gminy. Przedstawia on średniowieczne grodzisko, nad którym jest złoty ruszt jako atrybut św. Wawrzyńca – patrona najstarszej parafii na północno-wschodnim Mazowszu powstałe tu około 1000 roku. W bramie tego grodziska jest głowa jelenia z porożem nawiązująca do herbu Łomża, z którą historia gminy jest nierozerwalnie połączona.

Wciągnięcie nowej flagi na maszt wpisuje się w obchodzone w tym roku 45-lecie Gminy. Chcieliśmy ten fakt zaznaczyć i po pierwsze nadaliśmy nowe insygnia gminy. Jest to nie tylko herb i flaga, ale także sztandar. Obchody jubileuszowe, które przeżywamy w tym roku swój punkt kulminacyjny będą miały 22 kwietnia w Nowych Kupiskach – mówi wójt gminy Łomża Piotr Kłys.

Główne uroczystości w Nowych Kupiskach rozpoczną się 22 kwietnia o godzinie 11:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Później będzie przemarsz do Szkoły Podstawowej w Kupiskach z Orkiestrą Gminy Łomża i mażoretkami. Następnie odbędzie się prezentacja gminy oraz przekazanie i poświęcenie jej sztandaru. Wręczone zostaną medale i odznaczenia, a na koniec uroczystości zagra Kapela Kurpiowska gminy.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *