RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowa hala sportowa na 60-lecie szkoły

Gdy padły zapowiedzi budowy nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży, byli tacy, którzy najzwyczajniej w świecie w to nie wierzyli. Tymczasem niemożliwe stało się możliwe. Hala o parametrach 45,5m x 25m jest do dyspozycji uczniów.

O tym, że Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży od wielu lat lekką atletyką i piłką nożną stoi, wiadomo nie od dziś. Jej potęgę w tych dziedzinach budowali przez lata panowie Jerzy Witkowski, Henryk Rudnicki i inni nauczyciele wychowania fizycznego.

Mnie przypadł w udziale zaszczyt kontynuowania ich pracy – mówi Kamil Konopka, nauczyciel w-f w SP nr7 w Łomży.

Gdy jako młody nauczyciel jeździł ze szkolnymi reprezentacjami lekkoatletycznymi po różnych arenach województwa i kraju, wszyscy tam już znali łomżyńską „siódemkę”.

Z zażenowaniem słuchałem wtedy wypowiedzi nauczycieli z innych miast – oto przyjechała „siódemka” z Łomży, dajmy im złote medale, a my powalczymy ewentualnie o srebrne. Były też pozdrowienia dla panów Witkowskiego i Rudnickiego – wspomina Kamil Konopka.

Gdyby nie ci dwaj panowie i Mariusz Markowski, który w dalszym ciągu udziela się w szkole, z pewnością nie byłbym takim nauczycielem, jakim obecnie jestem. Dlatego łezka się w oku kręci, że dwóm z nich, dziś już emerytowanym nauczycielom, nie dana była tak piękna hala sportowa za czasów ich pracy – uzupełnia Kamil Konopka.

Teraz przed szkołą otwierają się nowe możliwości. Piłka siatkowa, koszykówka, piłka ręczna, futsal czy tenis, także w grze deblowej – wkroczą bez żadnych przeszkód do szkoły przy ul. Mickiewicza, noszącej nomen omen imię naszego wieszcza narodowego.

Z hali sportowej najbardziej cieszą się uczniowie. Jak wspomina Kamil Konopkawystarczyło spojrzeć na ich miny, na ich zachowanie podczas pierwszych lekcji wychowania fizycznego na hali. Zwłaszcza ci starsi,. Którzy pamiętają poprzednią, maleńką salę, nie mogą wyjść z podziwu.

Halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży budowano 15 miesięcy. Kosztowała ponad 7 milionów złotych. Jej wymiary pozwalają na rozgrywanie gier zespołowych takich jak: piła ręczna, która wymaga bodaj największego boiska, ale też gry indywidualne jak tenis, przy wykorzystaniu pełnowymiarowego kortu. Obok sali głównej w hali są także dwie sale gimnastyki korekcyjnej, sześć przebieralni wraz z pionami sanitarnymi a boiska wyposażone są w odpowiednią nawierzchnię sportową. Z dodatkowego wyposażenia warto zauważyć elektroniczną tablicę wyników, elektryczne okna, także elektryczne rolety sterowane bezprzewodowo, inteligentne oświetlenie led, zewnętrzną iluminację oraz profesjonalne nagłośnienie z mikserem i procesorem dźwiękowym. Inwestycje zrealizowano przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oddanie nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży zbiegło się z jubileuszem 60-lecia szkoły

mk

1 komentarz

  1. mg Odpowiedz

    Nie znam pana Konopki, ale panowie Rudnicki, Witkowski i Markowski to najwyższa liga nauczycieli. Miałem zaszczyt być ich uczniem i bardzo sobie to cenię – jak to, że w „siódemce” mogłem się uczyć. Do beczki modu wrzucę jednak trochę goryczy – za moich czasów dyrektor bywał dość surowy – nawet jak na standardy lat 90-tych… Niemniej – pozdrowienia dla panów od wf-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *