TwitterFacebook

Łomża: Nowa siedziba Filii nr 6 MBP oficjalnie otwarta [FOTO]

Od początku lutego Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej funkcjonuje w nowej siedzibie. Dotychczasowy lokal na pierwszym piętrze Regionalnego Ośrodka Kultury został zamieniony na większy i przestronniejszy przy ul. Małachowskiego 1 lok. 3. Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się we wtorek, 18 lutego 2020 roku.

W trakcie uroczystości dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej podkreślała, że to wielki dzień dla tej placówki.

Czasy się zmieniły, ale miłość do słowa pisanego pozostaje od dzieciństwa po wiek dojrzały. To dzięki tej pasji jesteśmy w tym miejscu, w tym czasie, z tymi osobami. Łączy nas pasja do czytania, odkrywania emocji ukrytych w wersetach w wierszach i między wierszami. Dzisiaj spotykamy się w miejscu, gdzie te nasze doświadczenie możemy przekazywać najmłodszymmówiła dyrektor Teresa Fromelc-Pawelczyk. Przypomniała, że w poprzedniej siedziba na pierwszym piętrze ROK na 31 m.kw. zgromadzono 11 tys. książek. – Gdy nadarzyła się możliwość wynajęcia z zasobów Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bardziej przestronnego lokalu, liczącego 174 m.kw, długo się nie zastanawialiśmy – dodała dyrektor MBP, dziękując swoim współpracownikom za to, że nie szczędzili sił i swojego czasu prywatnego, by ten lokal odpowiednio przygotować.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważył, że jest to teraz miejsce, które tętni życiem i wyraził nadzieję, że tak będzie cały czas. – Współczesny świat dzisiaj daje dużo możliwości, dużo alternatów w postaci wirtualnego świata i my jako samorząd musimy promować wszelkiego rodzaju formy upowszechniające czytelnictwo. Liczę na to, że w tym miejscu będą się spotykać najmłodsi, jak też seniorzy z naszego miastapowiedział włodarz, który do nowej siedziby przekazał komplet książek.

Uroczystego przecięcia wstęgi, oficjalnie tym samym otwierając nową siedzibę Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, dokonali: prezydent Mariusz Chrzanowski, dyrektor Teresa Fromelc-Pawelczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz i Andrzej Grzymała oraz wicestarosta Maria Dziekońska. Nową siedzibę poświęcił o. Jan Bońkowski. Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola Publicznego nr 15.

Filia nr 6 MBP jest czynna w poniedziałki, wtorki czwartki i piątki w godz. 10:00-18:00, w środy w godz. 08:00-16:00, a w soboty w godz. 09:00-14:00.

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *