RN
TwitterFacebook

Łomża: Zmiany w funkcjonowaniu Parku Wodnego. Będzie czynny krócej

Park Wodny, który jest częścią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży zmienia godziny pracy. Ma to związek z brakiem ratowników wodnych.

Problem niedoboru kadry ratowników wodnych dotyczy całej Polski. Z roku na rok spada liczba chętnych do zdobycia uprawnień, a osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie wybierają pracę poza granicami kraju zapewniającą wyższe wynagrodzenie. Jednocześnie nowelizacje przepisów narzuciły zwiększenie liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru. Z przyczyn niezależnych od łomżyńskiego MOSiR również Park Wodny zmuszony był zmienić godziny funkcjonowaniaprzekazuje Anna Męczkowska.

Do tej pory Park był czynny od 6 do 22 w tygodniu i od 8 do 22 w weekendy. MOSiR zdecydował się skrócić czas pracy o trzy godziny. I tak w okresie do 14 sierpnia Park Wodny MOSiR Łomża przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 21, natomiast w soboty i niedziele od 10 – 22. 15 sierpnia (czwartek) obiekt będzie nieczynny z powodu święta. W połowie sierpnia przekazana zostanie informacja dotycząca dalszych godzin funkcjonowania Parku Wodnego w okresie wakacyjnym. Wszystkie zmiany uaktualniane są na bieżąco na stronie www.mosir.lomza.pl.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprasza za niedogodności związane ze zmianą godzin funkcjonowania obiektów wodnych i jednocześnie zachęca osoby zainteresowane pracą na stanowisku ratownika do składania ofert. Aby pracować w tym zawodzie należy przejść profesjonalny kurs i zdobyć uprawnienia. Istnieje możliwość zrefundowania kursu dla osób, które zobligują się do pracy w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Do szkolenia mogą przystąpić osoby pełnoletnie lub te, które ukończyły 17 rok życia, pod warunkiem, że w momencie ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego będą mieć ukończone 18 lat. W tym zawodzie nie ma górnej granicy wiekowej, można pracować dopóki zdrowie i umiejętności pływackie pozwolą. Trzeba pamiętać, że jest to praca wymagająca ogromnej odpowiedzialności, ale także dająca mnóstwo satysfakcji. Więcej informacji dostępnych jest w Dziale Kadr MOSiR pod numerem telefonu 86 215 06 05. 

MOSiR Łomża/pg

1 komentarz

  1. X Odpowiedz

    Jak się proponuje minimum krajowe w tym wysługa lat to wcale mie nie dziwi że nie ma chętnych do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *