RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowe iluminacje świąteczne ozdobią miasto [FOTO]

Nie na Starym Rynku, ze względu na trwającą tam rewitalizację, a w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma umiejscowione zostaną w tym roku świąteczne iluminacje. Do kultowego misia Łomżatka czy lokomotywy z wagonikami dołączy pięć nowych dekoracji.

Miasto za kwotę ponad 112 tys. zł zakupiło w 3D renifera, wiewiórkę z orzechem, choinkę stożkową z motywem gałęzi, bramę ze śnieżynką oraz fotoramę z czapką św. Mikołaja. Ze względu na prace związane z rewitalizacją Starego Rynku, ozdoby zostaną umiejscowione w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma.

Jak podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski, nowe iluminacje każdego roku zwiększają atrakcyjność Łomży w okresie świątecznym. Cieszą mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, przyjezdnych, ale również promują miasto na zewnątrz m.in. poprzez plebiscyt “Świeć się z Energą”.

Przypomnę, że zdobyliśmy już w nim trzy tytuły “świetlnej stolicy województwa podlaskiego”, a w ubiegłym roku zostaliśmy jednym z najładniej rozświetlonych miast w Polsce, zajmując wysokie trzecie miejsce w finale ogólnopolskim – mówi włodarz nadnarwiańskiego grodu.

Iluminacje świetlne rozbłysną w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma 4 grudnia tuż przed Mikołajkami, w świąteczne dekoracje przyozdobione zostaną także łomżyńskie ulice i skwery.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + eleven =