RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowe otwarcie biura Sejmiku Województwa [FOTO]

Mało kto pamięta, że w Łomży funkcjonuje Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego. Po remoncie ponownie będzie służyło ono mieszkańcom okręgu łomżyńskiemu oraz radnym. 

20 lat temu Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego utworzone zostało przez pierwszego marszałka województwa, Sławomira Zgrzywę. Był on obecny na uroczystości ponownego otwarcia pomieszczeń, która odbyła się 19 czerwca br. Za pracę oraz obecność dziękował mu przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

Dzisiaj my wszyscy chcemy z tego biura korzystać. Myślę, że będzie to miejsce spotkań z interesantami dla radnych z okręgu łomżyńskiego – mówił Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego.Otwierając je ponownie przypominamy mieszkańcom Łomży i okolicznych powiatów, że takie miejsce jest na mapie województwa. 

O byciu blisko mieszkańców i ułatwieniu w załatwianiu spraw mówił też Marek Olbryś.

To nie jest nowa forma, to jest stara forma w nowym wydaniu. Zrewitalizowaliśmy trochę te dotychczasowe biuro, po to, żeby nie trzeba było jeździć do Białegostoku, żeby załatwić sprawę z marszałkiemmówił  Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

W dwóch udostępnionych pomieszczeniach odwiedzający mogą m.in. zeskanować dokumenty i przesłać je drogą elektroniczną do Białegostoku. Pomogą im w tym dwie zatrudnione osoby. – Pracownicy pomogą, a także umożliwią dalszy kontakt z odpowiednimi osobami podczas załatwiania spraw. Urząd Marszałkowski chce być bliżej Łomży i ludzi – zapewniał Olbryś.

Natomiast marzeniem radnego Jacka Piorunka jest utworzenie z biura delegatury urzędu marszałkowskiego.

Wierzę też, że to miejsce stanie się zalążkiem do być może rozbudowy Urzędu Marszałkowskiego w Łomży. W różnych województwach jest tak, że byłe miasta grodzkie bądź miasta wojewódzkie posiadają delegaturę urzędu – podkreślał i dodawał, że biuro przez jakiś czas było nieczynne, ale jego ponowne otwarcie to ważny krok w kierunku delegatury. Sam jako radny często spotyka się w nim z interesantami, jednak dyżury do tej pory pełnił w biurze Platformy Obywatelskiej. – Tam czuję się bardzo komfortowo, ale wiem, że niektórzy wolą się spotykać z radnymi na gruncie neutralnym,a nie partyjnym. Myślę, że dodatkowe wyposażenie pozwoli na to, żeby dyżury tutaj były pełnione w lepszych warunkach.

Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego w Łomży mieści się na drugim piętrze Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Nowogrodzkiej 1. Czynne jest w poniedziałki od 8 do 15 oraz od wtorku do piątku w godz. 7.30 – 14.30.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 5 =