RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowe wnioski na 500 plus od sierpnia

Od 1 sierpnia będzie można w Łomży złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy programu 500 Plus. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia jak i tych, które chcą dołączyć do rządowego programu. W 2017 roku Łomża na realizację zadania otrzymała dotację w wysokości prawie 32,5 mln złotych. Na koniec czerwca na wypłatę świadczeń wydatkowano prawie 18,5 mln złotych.

Nowe formularze wniosków i inne niezbędne dokumenty do ubiegania się o świadczenia wychowawcze udostępnione zostaną w Urzędzie Miejskim w Łomży w punkcie obsługi interesantów oraz w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia przy ulicy Polnej 16. Do pobrania są również w Biuletynie Informacji Publicznej. Wypełniony wniosek można złożyć osobiście w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia w godzinach od 7:30 do 15:30, dotyczy to wszystkich rodzajów wniosków, oraz w punkcie przyjęcia interesantów urzędu, dotyczy to wniosków na drugie i kolejne dzieci. Dokumenty można również złożyć listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez internet: ministerialny Portal Informacyjno – Usługowy Emp@tia.

Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu rodzina 500 Plus jest ustalane na okres od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie trwający okres jest dłuży, gdyż rozpoczął się 1 kwietnia 2016 roku. Wniosek złożony w sierpniu zapewni ciągłość wypłaty świadczenia. Natomiast złożenie go we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek nie zostanie złożony w październiku przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Należy więc pamiętać, że na wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za poprzednie miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego. Dlatego pamiętajmy, żeby wnioski składać jak najszybciej.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *