RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowy dyrektor rozpoczął pracę w szpitalu

Łatwiej przekształcić szpital w jednoimienny, niż wrócić do jego wcześniejszego stanu. Tak pierwszego dnia pracy, nowy dyrektor łomżyńskiego szpitala skomentował zastaną sytuację. Jarosław Pokoleńczuk mówił o tym w czasie konferencji prasowej przed szpitalem w Łomży.

– Łatwiej chyba było przejść w tryb szpitala jednoimiennego, niż teraz wrócić do życia. Szczególnie, że nie wracamy do pełnej pracy w pełnym zakresie. Musimy przemyśleć jak dedykować personel. Musimy poddać dekontaminacji pomieszczenia, więc czeka nas naprawdę dużo pracy. Nie wszystko jest uregulowane, część rzeczy musimy po prostu sami wymyślić.

Pytany o przewidywany termin całkowitego odmrożenia placówki, otwarcie przyznaje, że nie wie:

– Nie mam pojęcia. Chcielibyśmy, żeby jak najszybciej, natomiast myślę, że jest to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w całym kraju. 

Przypomnijmy, że od dziś ogólnodostępne są w łomżyńskiej placówce poradnie specjalistyczne. Od drugiej połowy czerwca otwierane będą niektóre oddziały. Zamknięta pozostanie jednak: Nefrologia ze Stacją Dializ, oddział Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × five =