RN
TwitterFacebook

Łomża: Nowy miejski żłobek już funkcjonuje

W połowie października funkcjonowanie rozpoczął Miejski Żłobek nr 3, mający swoją siedzibę w budynku Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży. Na jego przygotowanie i funkcjonowanie władze Łomży pozyskały środki zewnętrzne. Do nowego żłobka uczęszcza 25 dwulatków.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że Łomża ma być miastem prorodzinnym, dlatego w tym zakresie podejmowany jest szereg działań, również inwestycyjnych w szkołach i przedszkolach.

Widzimy pewien niedobór miejsc w żłobkach, stąd też decyzja, aby w tym roku uruchomić trzecią taką miejską placówkę. Cieszy, że udało nam się na to przedsięwzięcie pozyskać dofinansowanie zarówno unijne, jak i ze środków rządowych – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Dyrektor Miejskiego Żłobka nr 3 i Przedszkola Publicznego nr 14 nie ukrywa, że zainteresowanie miejscami w nowej placówce było ogromne.

– Wpłynęło 110 wniosków, a miejsc mieliśmy tylko 25. To pokazuje, że żłobki w naszym mieście są potrzebne – podkreśla dyrektor Grażyna Kowalewska.

Na realizację projektu „Nowe miejsca opieki w Łomżyńskim Żłobku” o wartości 946 tys. zł Miasto Łomża pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowanie w wysokości 804 tys. zł. Środki te zostały przeznaczone na zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych i zabawek do sali żłobkowej, na wyżywienie dzieci oraz na wynagrodzenie opiekunek i personelu wspomagającego.
Do utworzenia Miejskiego Żłobka nr 3 przyczyniły się również środki z rządowego programu „Maluch+ 2020” w wysokości 625 tys. zł. Zostały one przeznaczone na adaptację pomieszczeń żłobka i budowę placu zabaw oraz zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych i zabawek.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 5 =