RN
TwitterFacebook

Łomża: O informatyce w rolnictwie [FOTO]

Praktyczne zastosowanie informatyki w rolnictwie – to temat dzisiejszej (23.02) konferencji zorganizowanej w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Rolnicy mogli zapoznać się z rozwiązaniami informatycznymi, których zastosowanie może spowodować obniżenie kosztów produkcji i z zwiększyć jej efektywność.

Konferencja była głównie ukierunkowana na chów krów mlecznych, gdyż w regionie jest to wiodąca produkcja. Poruszony był także temat nowoczesnych technologii uprawy roślin, rolnicy zapoznali się ze sposobami wykorzystywania internetu w nowoczesnym gospodarstwie i w jaki sposób można realizować szereg działań. Myślę, że jest to cenna inicjatywa i z korzyścią dla rolników – mówi Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu i dodaje, że takich praktycznych spotkań dla rolników będzie więcej.

W przyszłych programach unijnych rolnicy, aby otrzymać dofinansowanie będą musieli stosować nowoczesne rozwiązania informatyczne. Staramy się jako Urząd Marszałkowski skupiać na zagadnieniu już przyszłej perspektywy unijnej 2020-2026 i to są ważne tematy, o których już dzisiaj trzeba mówić. To jest dobre miejsce, bo mamy tutaj rolników, przyszłych rolników i studentów, którzy się interesują tymi tematami i to co dzisiaj padło jest bardzo ważne – mówi członek zarządu województwa podlaskiego, Stefan Krajewski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *