RN
TwitterFacebook

Łomża: O miłości – kameralnie u filharmoników

Jeśli walentynki, to tylko z Łomżyńską Filharmonią! W Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie, najpiękniejsze arie i pieśni o miłości zaśpiewają Dorota Laskowiecka-Urban (sopran) oraz Tomasz Janczak (tenor). Solistom przy fortepianie będzie towarzyszyć Małgorzata Marczyk. 

Dorota Laskowiecka-Urban to laureatka i zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i zagranicznych. Od lat współpracuje z teatrami operowymi, m.in.: Operą Krakowską, Wrocławską, Śląską. Występuje także na deskach teatrów muzycznych m.in: Teatru Muzycznego w Lublinie, Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Tomasz Janczak na scenie zadebiutował w Hanowerze (Niemcy) w partii Eisensteina w Zemście nietoperza. Był solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, pierwszym tenorem w Teatrze Muzycznym – Operetce Wrocławskiej oraz pierwszym solistą Teatru Muzycznego w Lublinie. Od lat prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce, a także poza jej granicami. Od 2016 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Małgorzata Marczyk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie (Estonia). Koncertowała w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Od 2014 roku nieprzerwanie współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej. 

Koncert odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie. Wstęp wolny. 

FK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − nine =