RN
TwitterFacebook

Łomża: O przebiegu kolei na sesji miejskiej? Jest wniosek prezydenta

Radni miejscy z Łomży będą dyskutować o torach kolejowych w Łomży i planach CPK? Taki wniosek do przewodniczącej Rady, Alicji Konopka, złożył prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski.

Radni Rady Miejskiej to przedstawiciele lokalnej społeczności – podkreśla włodarz miasta:

– Zostali wybrani w wyborach samorządowych po to, żeby reprezentować mieszkańców i w mojej ocenie bardzo istotny jest ich głos w dyskusji, która rozpoczęła się 10 lutego w ramach konsultacji społecznych odnośnie przebiegu linii kolejowej przez nasze miasto.  

Najbliższa sesja Rady Miejskiej zaplanowana jest na 26 lutego. Jeśli radni wyrażą swoje stanowisko, to łomżyński magistrat planuje przesłać to, jako dokument do CPK w ramach konsultacji społecznych, które potrwają do 10 marca bieżącego roku.

JT

2 kommentarze

 1. łomżyniak Odpowiedz

  Kolej i dworzec tylko w centrum i basta.

 2. Ignac Odpowiedz

  Śmiesznie i zarazem tragicznie by było, gdyby radni opowiedzieli się przeciwko. Po pierwsze byłaby to głupota i zdrada interesów mieszkańców miasta. Po drugie „zdrada” PiSu – to przecież w Warszawie zaplanowano kolej normalną trasą przez Centrum. Tak miano budować już 100 lat temu!

  Apel do radnych:

  Głosujcie właściwie i nie zwijajcie nam miasta. Nie oddawajcie kolei gminie. To Łomża najbardziej potrzebuje dworca – nie w głuchym polu, ale w Centrum, obok dworca PKS. Jak w każdym szanującym się mieście w Polsce.
  Stańcie na wysokości zadania i pokażcie, że zależy wam na Łomży.

  Pamiętajcie, że to my na was głosujemy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *