RN
TwitterFacebook

Łomża: O życiu w zgodzie z naturą opowie Mała Syrenka

Przed nami pierwsza premiera nowego sezonu artystycznego w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Artyści wzięli na warsztat opowieść o Małej Syrence.

Pierwsza premiera w nowym sezonie teatralnym odbędzie się 26 września 2020. Adaptacja baśni Hansa Christiana Andersena autorstwa Piotra Pluty i Anny Wolszczak opowiada o młodej Syrence, dorastającej w królestwie pół ludzi i pół ryb, którego władcą jest jej ojciec. Tytułowa bohaterka wkracza w okres dojrzewania i buntu, pragnie doświadczyć tego co nieznane, obce, niezwykłe dla jej podwodnego świata. W dniu swoich urodzin łamie podstawową zasadę i wypływa na zewnątrz. Zachwyca się słońcem, tańcem i spotyka Księcia. Okazuje się jednak, że ten świat nie jest perfekcyjny, a ludzie zapomnieli, jak żyć w zgodzie z naturą.
 

W spektaklu rozpościera się wątek ekologiczny. Surrealistyczna scenografia, inspirowana barwnym światem morskich głębin, ukazuje również ogrom zanieczyszczeń środowiska. Widowisko przeznaczone dla widzów powyżej piątego roku życia oraz ich rodziców. Mali widzowie powinni zrozumieć, że postępowanie wbrew opiekunom może przynieść negatywne i nieoczekiwane konsekwencje. Głównym przesłaniem spektaklu jest to, żeby do nowych zjawisk i rzeczy podchodzić z rozsądkiem…

Za reżyserię odpowiada Anna Wolszczak
, scenografię przygotowała Marta Kodeniec. Muzykę do spektaklu skomponowała Paulina Derska, zaś teksty piosenek napisał Michał Janicki.

TLiA w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *