RN
TwitterFacebook

Łomża: Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii oficjalnie otwarty [FOTO]

Nowoczesny sprzęt i pomieszczenia na miarę XXI wieku. Tak teraz wygląda wyremontowany Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

W ramach prac przebudowano oddział kardiologii wraz z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej oraz oddziałem rehabilitacji kardiologicznej mają zostać przebudowane. Zakupiono też specjalistyczny sprzęt medyczny dla oddziałów i poradni leczących choroby układu krążenia. Celem inwestycji było zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie leczenia chorób układu krążenia dla mieszkańców regionu.

Ten oddział nie był remontowany od lat, a kardiologia, tak jak wszędzie, jest bardzo istotna. Teraz wyposażenie jest perfekcyjne, zgodne z przepisami. To jest naprawdę oddział XXI wiekumówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. 

Po zmianach na oddziale pacjenci mają dostęp do pracowni echokardiografii, testów wysiłkowych, holterowską czy też hemodynamiki. W trakcie organizacji jest pracownia elektrofizjologii. Na oddziale jest 37 łóżek, z czego aż 12 intensywnej terapii.

Sale są maksymalnie czteroosobowe, ale w przeważającej większości są to sale dwu- i trzyosobowe. Każda z nich ma swoją łazienkę, także absolutnie poprawiły się warunki. Pacjenci są z tego zadowoleniwyjaśnia Anna Markowska, pełniąca obowiązki ordynatora Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii. 

Cała inwestycja kosztowała ponad 11,5 mln złotych, z czego na prace remontowe przeznaczono 6,7 mln złotych, a pozostałe 4,5 mln wykorzystano na zakup nowego sprzętu.

pg/ fot. BB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *