RN
TwitterFacebook

Łomża: Odmrażanie szpitala. Pierwsze rozpoczną prace poradnie specjalistyczne

W czerwcu ruszy odmrażanie Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W pierwszej kolejności pracę rozpoczną poradnie specjalistyczne. 

W związku z decyzją Wojewody Podlaskiego z 21 maja br.w sprawie zwolnienia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z jednoimienności i odwołującej decyzję z 13 marca br., dyrekcja szpitala uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy. 

Po spełnieniu wytycznych  określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2020 r., pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidujemy na koniec czerwca. Do tego czasu personel Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odbędzie wymaganą ww. rozporządzeniem kwarantannę i badania w kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostaną poddane dekontaminacji.

Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca br. Pacjenci leczeni przewlekle zgodnie z listą oczekujących zostaną poinformowani telefonicznie przez personel szpitala o dokładnych terminach swoich wizyt u lekarzy specjalistów. Pozostali pacjenci na wizytę muszą zarejestrować się telefonicznie.

Stan zagrożenia epidemicznego nie został odwołany i ze względów bezpieczeństwa musimy zachować środki ostrożności dotyczące przyjmowania pacjentów i poruszania się na terenie szpitala, dlatego też wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Podlaski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 15 =