RN
TwitterFacebook

Łomża: Odśpiewali hymn dla Niepodległej

Prawie cztery miliony polskich uczniów odśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. Dziś, o 11:11, dzieci i młodzież wzięły udział w ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu”. W wydarzeniu uczestniczyli też podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Nutka” oraz Szkoły Podstawowej dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w Łomży.

Punktualnie o godz. 11:11 dzieci ubrane w barwy narodowe ze wsparciem opiekunów odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyły się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, która wpisuje się w obchody Święta Niepodległości.

To bardzo szczytna akcja i każdy Polak od najmłodszych lat powinien brać w niej udział. Chcemy, żeby nasze dzieci znały swoją wartość, kulturę i tradycję mówi Agnieszka Wądołowska, wolontariuszka „Nutki”. Dodaje, że w ten sposób małe dzieci mogą poczuć się Polakami. – Teraz czy w dorosłym życiu będą one mogły podejmować decyzje w oparciu o swoje korzenie. 

W akcji wzięło udział ponad 19 tysięcy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Hymn odśpiewali też uczniowie polonijnych szkół za granicą.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *