RN
TwitterFacebook

Łomża: Oficjalne otwarcie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego [FOTO]

Nowoczesny, ekologiczny dworzec na miarę XXI wieku. Wreszcie Łomża ma za sobą oficjalne odebranie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego. Obiekt zachwyca nie tylko mieszkańców, ale również samorządowców.

– To była trudna i etapowa, ale satysfakcjonująca inwestycja – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. – Pamiętamy jeszcze jak ten dworzec wyglądał kilka lat temu, gdzie odstraszał przyjezdnych. Dzisiaj możemy się cieszyć z tego, że inwestycja warta prawie 14 milionów złotych zostaje zrealizowana ze środków zewnętrznych. W szczególności zachwyca tak konstrukcja dworca. Nowoczesna i dostosowana do dzisiejszych czasów.

Prezydent ma nadzieję, że dworzec zachęci przejeżdżających przez Łomżę, żeby zostać tu na dłużej.

Swoje zadowolenie ze zrealizowanej inwestycji wyraża też marszałek województwa Artur Kosicki, który wręczył włodarzowi miasta symboliczny czek z pieniędzmi na inwestycję w ekologiczny transport. :

– Wspaniała inwestycja. Oficjalne otwarcie dworca w Łomży. Też są nowe autobusy niskoemisyjne, to są rowery, stacje do wypożyczania rowerów, wysepki, wiaty. Także wielokryteriowe wsparcie. Cieszę się, że dzisiaj ta wspaniała inwestycja dzieje się w tym miejscu właśnie. Nie ma silnie rozwijającego się województwa podlaskiego bez silnie rozwijającej się Łomży.

W zamyśle włodarzy miejskich i wojewódzkich nowy dworzec i towarzyszące mu inwestycje mają poprawić komfort, bezpieczeństwo i warunki życia łomżyniaków.

ek/ cz. fot. Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *