RN
TwitterFacebook

Łomża: Opłatek u seniorów

– Im nas więcej, tym lepsza atmosfera – stwierdziła Regina Grzymek, przewodnicząca Klubu Seniorów MOPS w Łomży, kiedy chętnych do udziału w środowym (11.12.) spotkaniu opłatku organizacji było tak dużo, że niezbędny okazał się dodatkowy stół. Wśród blisko setki zgromadzonych osób – z życzeniami świątecznymi pojawił się także wicemarszałek Marek Olbryś.

–  Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności od całego Zarządu oraz Sejmiku Województwa Podlaskiego. Także te ze słów kolędy, aby była chwała na wysokościach, a pokój na ziemi ­powiedział Marek Olbryś.Życzę też abyście Państwo byli  razem, wspierali się wzajemnie i pomagali jeden drugiemu. Samotność to przecież coś, co budzi w nas największą obawę.

Zadeklarował też zaangażowanie w każdym przedsięwzięciu, które może wspomóc jako wicemarszałek.  

Wśród uczestników spotkania był także prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dla którego tzw. polityka senioralna, to jeden motywów wiodących drugiej już kadencji.   

Jak co roku dziękuję za zaangażowanie w życie naszego miasta, dobroć, stałą chęć pomocy, mądrość doświadczenia, czyli cechy, która  w środowisku  łomżyńskich seniorów są bezcenne. Dzięki wam udaje się realizować wiele  działań i dla was warto jej podejmowaćpowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując wicemarszałkowi Olbrysiowi za deklarację współpracy.

Życzenia przekazała uczestnikom opłatkowego spotkania także Grażyna Czajkowska z Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do życzeń dołączył informację o szansach na przygotowanie nowej, większej siedziby klubu w centrum miasta.        

Klub Seniora daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno. W tym roku dwoje naszych podopiecznych zawarło związek małżeński. Zaczęli nowe, wspólne życie. Codziennie  jesteśmy świadkami, jak tworzą się tutaj nowe przyjaźnie i miłości, że życie na emeryturze toczy się z może nawet większą intensywnością niż wcześniej. Życzę, żeby nigdy nie zabrakło wam energii, miłości, szacunku cierpliwościpowiedziała kierująca klubem Marta Kopeć.

W łomżyńskim Klubie Seniora w rozmaitych formach aktywności bierze udział na co dzień około 200  mieszkańców miasta, którzy mają już więcej czasu i ochoty do działania niż ci, których pochłania jeszcze praca zawodowa jeszcze. Seniorzy zajmują się m. in. gimnastyką, rękodziełem, gotowaniem, śpiewem w zespole Maryna i tańcem w zespole Radość, plastyką, gramami, czy po prostu rozmowami. Ostatnie dni jednak były trochę inne. Pani Krysia ukisiła ogromną porcję kapusty, pani Danuta przygotowała z chórem zestaw polskich kolęd, pani Urszula dozorowała ostatnie prace kulinarne, inni przygotowali choinki, stroiki i inne świąteczne ozdoby, aby stworzyć świąteczny klimat i godnie przyjąć gości.

O świąteczny klimat spotkania zadbał chór pod dyrekcją Danuty Waśko wykonujący kolędy oraz ksiądz Jerzy Abramowicz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego sprawującej duszpasterska piekę nad Klubem Seniora. Odczytał znany powszechnie fragment Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela i życzył, aby seniorzy pozostawali „młodzi wewnątrz”.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *