TwitterFacebook

Łomża organizatorem Mistrzostw Polski

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zostały rozdane nominacje miastom i klubom, które w 2018 roku będą organizowały Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Po raz pierwszy jedno z wydarzeń wchodzących w ich skład, odbędzie się w Łomży.

19 maja 2018 roku miasto nad Narwią będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów na 10 000 metrów, a głównym organizatorem biegu jest Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „PREFBET Śniadowo” Łomża. Jak powiedział prezes klubu Andrzej Korytkowski, który odebrał nominację z rąk prezesa PZLA Henryka Olszewskiego – nie bez wpływu na powierzenie nam organizacji jest organizowane przez nas na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym mitingi międzynarodowe, jak również bogate tradycje klubu w biegach długich. Ważnym argumentem za naszą kandydaturą jest też przypadające w przyszłym roku 600-lecie nadania praw miejskich Łomży.

Na mistrzostwach oprócz biegów indywidualnych będzie też klasyfikacja drużynowa (3 najlepsze osoby z drużyny). Łomżyński klub zamierza wystawić z szansami medalowymi 2 drużyny męskie i 1 damską.

AK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *