RN
TwitterFacebook

Łomża: Ośrodek kultury został doposażony

Wyposażenie sali baletowej, koncertowej czy graficznej to tylko część inwestycji zrealizowanych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Efekty można podziwiać dzięki realizacji projektu pn. Nowa jakość kultury.

Zakupiliśmy wyposażenie do sali baletowej, to jest klimatyzator i zestaw nagłośnieniowy. Kupiliśmy wyposażenie sali koncertowej na parterze, wytwornica mgły, świetlne głowy sceniczne, reflektory. Zakupiliśmy zestaw nagłośnienia sali, została zakupiona też scena, czyli podłogi, podest sceniczny rzutnik multimedialny  podsumowuje dyrektor ROK-u, Jarosław Cholewicki.

Uzupełnione zostało także wyposażenie studia nagrań, pracowni graficznej i pomieszczeń gospodarczych. Zdaniem dyrektora ośrodka, doposażenie wpływa na komfort i jakość prowadzonych zajęć:

Możemy pracować na nie zabytkowym sprzęcie, tylko na takim adekwatnym do naszych czasów. Mamy nadzieję, że zarówno instruktorom, jak i młodzieży pracować w ośrodku kultury będzie po prostu łatwiej. 

Wartość projektu to w sumie 153 tys zł, przy czym dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosła 122 tys. zł. Pozostała część funduszy pokryta została ze środków Powiatu Łomżyńskiego.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − twelve =