TwitterFacebook

Łomża: Oszustwo na „pracownika wodociągów”

25 tysięcy złotych ukradli oszuści podający się za pracowników zakładu wodociągów. Do zdarzenia doszło wczoraj około południa, gdy do jednego z mieszkań na terenie Łomży zapukały dwie osoby.

Kobieta i mężczyzna podając się za pracowników zakładu wodociągów, poinformowały starszych mieszkańców o rzekomej awarii. Osoby te zostały wpuszczone do mieszkania pod pretekstem konieczności sprawdzenia wody i spisania wskazań wodomierzy. Po wyjściu fałszywych pracowników okazało się, że z mieszkania skradziono pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych. Sprawcy przestępstwa są teraz poszukiwani przez policjantów informuje starszy aspirant Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Sprawcy przestępstwa są teraz poszukiwani przez policjantów. Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami i proszą o wyjątkową ostrożność:

  • Nie otwierajcie Państwo drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie.
  • Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby bądź firmy jaką reprezentuje osoba pukająca do twoich drzwi – należy to sprawdzić.
  • Nie przechowujcie Państwo w jednym miejscu dużych kwot pieniędzy.
  • Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym.
  • Unikajcie Państwo podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłata zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności.
  • Współdziałajcie Państwo z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań.
  • Zgłaszajcie Państwo informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w Waszej klatce schodowej, mieszkaniu czy posesji.

Policja zwraca się również do osób młodych, żeby przekazały wiedzę o mechanizmach działania oszustów seniorom w swoich rodzinach. Świadomość ich funkcjonowania może zapobiegać tego typu sytuacjom w przyszłości.

JT/KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *