TwitterFacebook

Łomża: Park Jana Pawła II będzie jeszcze ładniejszy

Łomża otrzyma dofinansowanie na prace związane z ostatnim etapem rewitalizacji Parku Jana Pawła II. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umieścił park na liście do dofinansowania.

Inwestycję pozytywnie oceniają mieszkańcy Łomży, twierdząc, że jest bardzo trafiona:

Mi się teraz tam bardzo podoba, jest czysto, są alejki, można pospacerować. Jest miejsce, gdzie można wyjść, posiedzieć, jest zieleń. Całe rodziny spędzają tam czas, widzę tam spacerujące mamy z dziećmi, czy młodzież na rowerach, rolkach, dobrze, że jest takie miejsce, wcześniej był to wielki, niewykorzystany plac – podkreśla mieszkanka Łomży. 

Dofinansowanie wyniesie 2.665.227 zł, całkowita wartość projektu to prawie 5 mln zł. Obejmuje on wykonanie placów zabaw, fontanny i tężni solankowej. Zrealizowane mają zostać także nowe ścieżki, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie i monitoring. Ponadto inwestycja przewiduje nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych oraz roślin jednorocznych. Warto zaznaczyć, że będą sadzone gatunki wydzielające najwięcej tlenu. W projekcie przewidziano również rozwiązania korzystne dla ochrony przyrody, m.in. karmniki, poidła i budki dla ptaków oraz domki dla owadów zapylających. W minionych latach za kwotę 1 mln 285 tys. zł wykonano projekt rewitalizacji parku oraz uporządkowano jego teren, wykonano alejki, oświetlenie i część zieleni.

AM/UM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *