RN
TwitterFacebook

Łomża: parkingi w mieście nadal będą bezpłatne

Parkowanie w Łomży nadal będzie bezpłatne. Chodzi o wydzielone strefy parkowania w centrum miasta. Taką decyzję podjęli radni miejscy na trwającej sesji. Tym samym radni poparli wniosek prezydenta miasta o przedłużenie bezpłatnego parkowania do końca roku przyszłego.

Temat jeszcze przed głosowaniem wywołał dyskusję w gronie zgromadzonych na sesji radnych. Radny Tadeusz Kowalewski poruszył problem małej ilości miejsc do parkowania na Starym Rynku. To w związku z prowadzonym remontem hali targowej. W odpowiedzi wiceprezydent Andrzej Garlicki zaznaczył, że chcąc ułatwić zarówno parkowanie jak i przepustowość na Starym Rynku, udrożniono przejazd, natomiast dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się przy ulicy Giełczyńskiej.

Za przyjęciem projektu uchwały przedłużającej bezpłatne parkowanie w Łomży do końca przyszłego roku głosowało 21 radnych, jeden głos był przeciwny. Jak czytamy we wniosku, podpisanym przez wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego, budżet miasta z tytułu przedłużenia bezpłatnego parkowania będzie uszczuplony o około 244 tysiące złotych (wyliczono na podstawie danych z lat 2014 – 2015).

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *