TwitterFacebook

Łomża. Patryk Jaki: Parlament potrzebuje nowych twarzy [FOTO]

Krótko po godzinie 10 na Starym Rynku w Łomży pojawił się były wiceminister sprawiedliwości i europoseł Patryk Jaki. Towarzyszyła mu Aleksandra Szczudło, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podlaskiego i kandydatka do sejmu RP w nadchodzących wyborach, którą Jaki popiera.

Ja wiem że polski parlament oprócz zwycięstwa PiSu potrzebuje też dopływu trochę świeżej krwi, trochę nowych twarzy . Ludzi, którzy będą potrafili z charakterem i determinacją walczyć o sprawy ważne, również dla tego regionu, ale też bardzo ważne z mojej perspektywy. W przyszłym parlamencie będzie zderzenie cywilizacji i wiem, że Ola będzie w stanie bronić tych wartości – podkreślał  podczas krótkiej konferencji prasowej Patryk Jaki. 

Europoseł i były wiceminister sprawiedliwości skomentował też konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, która miała miejsce w sobotę, 7 września w Lublinie:

Wczoraj, kiedy liderzy Zjednoczonej Prawicy przedstawiali kolejne punkty programowe widzieliśmy, jak z kolei lider opozycji Grzegorz Schetyna prosi żeby już kończyć. Prosi o litość. Nawet można by było się zastanowić czy było to było zachowanie humanitarne. No bo w czasie przemówienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego, kiedy padało kolejne, bardzo konkretne propozycje programowe, Grzegorz Schetyna mówi: proszę kończcie, a tutaj dalej i obwodnice plus, kolej plus i dodatkowy fundusz na służbę zdrowia – mówił.

Natomiast Aleksandra Szczudło zapowiedziała, że w parlamencie chce wspierać i walczyć o inwestycje dla Łomży. –  Znamy się od wielu lat i współpracujemy z panem prezydentem. Jest wiele inwestycji zrealizowanych, ale też wiele inwestycji należy zrealizować. Główną z nich jest Via Baltica, i trzeba tego przypilnować, żeby szła ona zgodnie z planem – mówiła wiceprzewodnicząca. W swoim wystąpieniu wspomniała też m.in. o salach sportowych dla SP nr 4 i 5, budowie dróg czy lodowiska.

W niedzielę, 8 września, Patryk Jaki i Aleksandra Szczudło odwiedzą jeszcze Sokoły (godz. 15 – Centrum Kulturalno-Biblioteczne, ul. Kolejowa 3) i Łapy (Inkubator Przedsiębiorczości ul.Sikorskiego 22a).

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *