TwitterFacebook

Łomża: Pielgrzymka rowerowa już w drodze [FOTO]

Już po raz 11 z parafii pw. Krzyża Św. w Łomży ruszyła w sobotę (07.07) pielgrzymka rowerowa. Pielgrzymi będą jechać przez pięć dni i w tym czasie zamierzają odwiedzić Rostkowo, Gietrzwałd, św. Lipkę.

Pielgrzymi mają za sobą już wyjazdy między innymi do Wilna, Katynia czy Smoleńska. Tegoroczna trasa została wybrana ze względu na rok Św. Stanisława Kostki.

Naszą pielgrzymkę tworzą panowie, którzy przy parafii angażują się w życie duchowe, religijne, a pielgrzymka rowerowa jest takim jednym z elementów, gdzie możemy pobyć przez kilka dni razem, razem pomodlić się, porozmawiać i odpocząć od codzienności – mówi ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego.

Jak opowiada ks. Andrzej Godlewski, pomysł na zorganizowanie pielgrzymki rowerowej powstał w najtrudniejszym dla parafii momencie. Cisnęły nas terminy do oddania kościoła w 2009 roku i tak w tej desperacji i bezradności mówimy – jedziemy, pomodlimy się i może coś tam się uda pogonić. I widzimy na przykładzie historii naszej parafii, że z Panem Bogiem i z Matką Najświętszą udaje się wszystko.

Warto w życiu mieć takie chwile, żeby po prostu się wyciszyć. Jesteśmy mocno zapędzeni i rzadko są takie momenty, żeby z taką refleksją podejść do samego siebie i do życia. Taka pielgrzymka daje taką szansę, a jeśli przy tym ma się jeszcze jakieś swoje intencje i odwiedza się miejsca ważne dla historii Polski, dla naszej wiary – jest to po prostu bardzo cenne – mówi Józef Babiel, uczestnik pielgrzymki.

Najbardziej ekstremalną pielgrzymką w ciągu tych 11 lat, była pielgrzymka do Katynia. To była bardzo duża odległość. Dziennie wychodziło nam do przejechania czasami ponad 200 kilometrów. Na bardzo krotki czas otrzymaliśmy wizy na przejazd przez Białoruś, dlatego musieliśmy tak rozplanować tę trasę i to była fizycznie trudna trasa do przejechania, ale daliśmy radę. To było prawie 900 km w 4,5 dnia – opowiada Zbigniew Zalewski, który był na każdej pielgrzymce.

Bartosz Święciński

1 komentarz

  1. Paweł Odpowiedz

    szerokiej drogi i szczęść BOŻE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *