RN
TwitterFacebook

Łomża: Pieniądze na sport rozdzielone

W Urzędzie Miejskim w Łomży rozstrzygnięto wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 roku. Do blisko 30 klubów i stowarzyszeń trafiło łącznie 1 mln 150 tys. zł.

Zawnioskowałem do Rady Miejskiej, aby w tym roku tych środków było o 50 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim i wygospodarowanie większej kwoty na sport dziecięcy i młodzieżowy. Do rozwoju łomżyńskiego sportu potrzeba bowiem odpowiedniego wsparcia finansowego. Środki zostały podzielone według nowych kryteriów, które zaproponowała Łomżyńska Rada Sportu. Zasiadają w niej osoby reprezentujące różne dyscypliny sportowe, które doskonale znają specyfikę oraz potrzeby klubów i stowarzyszeńmówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Najwięcej środków, bo 222 000 zł trafiło do piłkarzy ŁKS-u 1926 Łomża. Trochę mniej, bo 138 tys. złotych trafi do Młodzieżowego ŁKS-u. Na wsparcie rzędu 50 000 zł mogą liczyć chociażby występujące w ekstraklasie tenisistki stołowe Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP Łomża. Kwota 41 000 zł zasiliła konto występujących w II lidze piłkarek ręcznych MKS „Dwójka” Łomża, a 26 000 zł otrzymało Stowarzyszenie FLYSPORT, którego motoparalotniarze wystartują w tegorocznych mistrzostwach świata.

Jak podkreśla przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu Andrzej Wojtkowski, tegoroczne kryteria podziału środków zostały zmodyfikowane na wniosek większości klubów sportowych.

Wsparcie otrzymały kluby i stowarzyszenia, które również na to zasługują, a w ubiegłych latach ze względu na ograniczenia nie mogły być brane pod uwagę. Uważam, że łomżyński sport powinien być zadowolony, bo tych środków z roku na rok jest więcej, a w stosunku do innych miast porównywalnych do Łomży jesteśmy w ścisłej czołówcemówi Andrzej Wojtkowski.

W tym roku na „Przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów prowadzonym przez polskie związki sportowe lub podmioty działające z ich upoważnienia” przeznaczyło 440 000 zł. Natomiast do o 560 000 zł zwiększona została w tym roku kwota na „Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego”.

Miasto wsparło również organizację imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Na ten cel wygospodarowano w budżecie 100 000 zł. Największą pulę w kwocie 30 000 zł otrzymało Podlaskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które zorganizuje Czwartki Lekkoatletyczne i XX Memoriał W. Czerniawskiej. Oprócz tego 16 000 zł trafiło do Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na realizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców i 14 000 zł do UKS „Dziewiątka” na zorganizowanie XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców „Łomżyńska Zima 2020”. Jak co roku, dotację otrzymał Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży. Kwota 50 000 zł będzie przeznaczona na „Realizację systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej”.

Pełna lista przyznanych dotacji znajduje się poniżej:

UM Łomża/red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *