RN
TwitterFacebook

Łomża: Pierwsi chętni stawili się na kwalifikacji wojskowej do 18 Pułku Logistycznego

Wojskowa Komenda Uzupełnień przeprowadziła pierwszą kwalifikację wojskową do 18 Pułku Logistycznego, który formowany jest w Łomży. Zgłosiło się 246 kandydatów. 

24 września pierwsi kandydaci przeszli sprawdzian sprawności fizycznej (wykonali oni marszobieg na 3000 m, podciąganie na drążku wysokim lub uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem na ławce oraz bieg wahadłowy 10×10 lub bieg zygzakiem „koperta”). Każdy przeszedł również rozmowę z psychologiem oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Szczególnie poszukiwani są:

  • w korpusie szeregowych: kierowcy kat. C, C+E, D; ratownicy, mechanicy, elektromechanicy, ślusarze, spawacze, tokarze, operatorzy urządzeń przeładunkowych, operatorzy środków łączności, operatorzy zespołów prądotwórczych, kucharze i rusznikarze.
  • w korpusie podoficerów: podoficer sztabowy (łączność, logistyka).
  • w korpusie oficerów: oficer (logistyka, łączność, ogólnowojskowy).

W Łomży w ramach pułku utworzone zostaną trzy bataliony – remontowy, transportowy i zabezpieczenia. Dowódcą jest pułkownik Paweł Gałązka. W jednostce zatrudnienie znajdzie blisko 600 osób – cywilnych i wojskowych.

Jak poinformowała 18 Dywizja Zmechanizowana, pod którą podlega Pułk Logistyczny, kolejne terminy kwalifikacji zostaną ogłoszono wkrótce.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *