RN
TwitterFacebook

Łomża: Pierwsze maseczki trafiły do skrzynek pocztowych seniorów

Kilkaset maseczek ochronnych, uszytych dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Łomża i Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, powędrowało już do osób po 65. roku życia posiadających Łomżyńską Kartę Seniora. W ich dystrybucję zaangażowali się wolontariusze z Fundacji L, którzy zostawiają je w skrzynkach pocztowych naszych seniorów.

Maseczki dla posiadaczy Łomżyńskiej Karty Seniora, to przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Łomży realizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs. Miłośnicy jednośladów szyją je w zakładzie krawieckim skarbnika stowarzyszenia Andrzeja Kowalewskiego z materiału zakupionego przez Ratusz. Sami również zadeklarowali uszycie 2500 sztuk ze środków własnych. W akcję włączyli się również pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy miasta.

Wcześniej maseczki trafiły już do łomżyńskiego szpitala. Teraz na rzecz seniorów zostanie przekazanych około 7500 maseczek z bawełny wielokrotnego użytku. Do każdej załączona jest instrukcja obsługi oraz najważniejsze informacje dotyczące ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

– Dysponujemy bazą adresową wszystkich osób posiadających Łomżyńską Kartę Seniora i maseczki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych – informuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W ich dystrybucję jako pierwsi włączyli się wolontariusze z Fundacji L.

W tym trudnym czasie ważna jest wzajemna pomocprzekazuje prezes Sebastian Jaworowski dodając, że Fundacja L uruchomiła też telefoniczną linię wsparcia i udziela pomocy psychologicznej, osobom samotnym i tym, które ucierpiały z powodu stresu wywołanego pandemią koronawirusa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/pages/category/Community-Organization/Fundacja-L-698383143872976/.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − 8 =