RN
TwitterFacebook

Łomża: Pijany sternik na Narwi

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował łodzią silnikową na rzece Narew. Mieszkaniec Łomży usłyszał wczoraj zarzut. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Dyżurny łomżyńskiej komendy, w miniony piątek wieczorem uzyskał informacje, że po rzece Narew pływają łodzią młodzi ludzie, którzy prawdopodobnie są pod wpływem alkoholu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego. Policjanci zauważyli wpływającą do przystani łódź z napędem silnikowym, na której przebywały trzy osoby.

W trakcie podjętej kontroli mundurowi ustalili, że jej sternikiem był 31–letni mieszkaniec Łomży. Jak się okazało, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 31-latek był nietrzeźwy, gdyż miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Z kolei inne osoby, które przebywały na łodzi znajdowały się pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny sternik usłyszał wczoraj zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci apelują o rozsądek!

Przypominają również, że alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *