TwitterFacebook

Łomża: Piotr Domalewski z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

– Jest to dla mnie dużym zaszczytem. Ale, w sumie, tutaj się wychowałem, tutaj się wyuczyłem wszystkiego. Jestem z tymi stronami związany, więc może to dobry wybór – mówił Domalewski odbierając z rąk marszałka Marka Olbrysia odznakę. Uroczystość miała miejsce w minioną niedzielę, 7 lipca, w Drozdowie. 

Dlatego tu, ponieważ to łomżyniak i ja też jestem łomżyniakiem. Odniósł już ogromny  sukces filmem „Cicha noc”, ale zaryzykuję opinię, że nadal dobrze, albo lepiej niż dobrze, się zapowiada. Jest przecież młodym twórcą. Uważam, że odznaka jest jak najbardziej zasłużona ze względu na wspaniałą rolę promocyjną dla województwa podlaskiego i Łomży, jaką już spełnił swymi działaniami. Jestem przekonany, że nowym filmem także odniesie  sukces. Wtedy będziemy szukać jeszcze innych sposobów, aby go uhonorować, mamy konkurs Podlaska Marka Roku, tytuł Ambasadora Województwa Podlaskiego. Oby więcej tylko takich kłopotów…mówił Marek Olbryś.

Piotr Domalewski to 36-letni łomżyniak, który w 2017 roku wyreżyserował film „Cicha noc”. Jego debiut reżyserski okazał się sukcesem, a obraz otrzymał m.in. nagrodę Złotych Lwów na Festiwalu w Gdyni. Teraz przygotowuje się do premiery kolejnego obrazu.

Jestem już daleko od „Cichej nocy”. Zrobiłem drugi film. Jeszcze jesteśmy przed premierą, bo dopiero skończyliśmy zdjęcia i montaż. Film ma tytuł „Jak najdalej stąd” i opowiada historię dziewczyny, która musi jechać do Irlandii, aby spotkać ojca, który tam pracuje. Więcej nie zdradzę, bo to tajemnice dystrybutorskiepodkreślał Domalewski.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *