RN
TwitterFacebook

Łomża. Piotr Serdyński o aferze śmieciowej: Burza w szklance wody, której można było uniknąć

Wracamy do sprawy “afery śmieciowej”, która wybuchła po tym jak Wojewódzki Sąd Administracyjny ponownie unieważnił uchwałę dotyczącą podwyżki cen za gospodarowanie odpadami. Głos w sprawie zabrał m.in. przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.  

Przypomnijmy, że chodzi o poprawioną uchwałę łomżyńskiej Rady Miejskiej podjętą 14 sierpnia 2019 roku. Dotyczyła ona podwyżki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 18 grudnia została uznana za nieważną, czym zaskoczyła łomżyńskich radnych, którzy nic nie wiedzieli o całej sytuacji.

Radny z klubu Koalicji Obywatelskiej, Piotr Serdyński uważa, że cała afera jest burzą w szklance wody, ale zwraca uwagę, że można było jej uniknąć:

Jest mi jako radnemu przykro, że służby prawne Urzędu Miasta, które odpowiadają za to, aby wszystkie uchwały były podejmowane w sposób nieskazitelny no w tym momencie może nie dopełniły odpowiednio tego obowiązku. I tutaj należy się nad tym zastanowić, ponieważ my jako radni powinniśmy mieć pewność, że uchwały nad którymi głosujemy są przygotowane w sposób nie budzący wątpliwości prawnych.

Były wiceprzewodniczący łomżyńskiej Rady Miejskiej, Dariusz Domasiewicz z “Przyjaznej Łomży” na wczorajszej (13.01.) konferencji zapowiedział, że wraz byłym przewodniczącym rady, Janem Olszewskim, nie pozostawią tej sytuacji bez jasnych odpowiedzi w sprawie tego, kto nie poinformował Rady o sprawie oraz, jak ona przebiegała:

Na razie zadajemy pytania w przestrzeni publicznej. Jeżeli z tego budynku za nami, z Ratusza, nie otrzymamy konkretnych odpowiedzi niebudzących naszych wątpliwości, podejmiemy oczywiście dalsze działania, bo tak nie może być żebyśmy jedni przed drugimi coś ukrywali.

Do sprawy będziemy wracać, jak tylko pojawią się kolejne informacje.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × two =