RN
TwitterFacebook

Łomża: Place zabaw i fontanna w Parku Jana Pawła II gotowe [FOTO]

– Ten park to nasze wspólne dobro, o które musimy się troszczyć – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, podczas briefingu prasowego (11.10) w Parku Jana Pawła II. Kilka dni temu oddano tam do użytku 2 place zabaw dla dzieci oraz fontannę. Wcześniej uporządkowano alejki i nasadzono zieleń. Jedno z bardziej uczęszczanych miejsc przez łomżan pięknieje z dnia na dzień.

Park Jana Pawła II cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Ta inwestycja jest wizytówką naszego miasta i przykładem tego, że w życiu trzeba stawiać sobie cele i je realizowaćzaznaczał Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży nawiązując przy tym do początków pierwszej kadencji samorządu, kiedy ze swojej strony podejmował wiele prób przekonania radnych i opinii publicznej do podjęcia rewitalizacji parku. – Udało się to zrealizować i ten efekt jest niezwykły, niepowtarzalny, ale ta inwestycja nie jest zamknięta, bo w wyniku oszczędności w ramach projektu zostało w budżecie ponad 200 tys. zł i do końca czerwca przyszłego roku powstaną tam jeszcze nowe nasadzenia – dodawał.

Na terenie Parku Jana Pawła II powstały 2 place zabaw. Jeden dla dzieci młodszych, drugi dla starszych. Na tych pierwszych czeka m.in. piaskownica, statek, bujaki, huśtawki – ważka i bocianie gniazdo. Frajdę mają również dzieci starsze, które mogą korzystać z zestawu wspinaczkowego, pajączka na linach, karuzeli obrotowej, czy siedzisk ergonomicznych. Obie inwestycje za kwotę 692 518,06 zł wykonała firmy ACTIVE LINE z Kocka. Jej właściciel Marcin Taczalski, podziękował za „konkretną, rzeczową” oraz „wymagającą”, jak podkreślał, współpracę z miastem. – Dzięki temu możemy cieszyć się świetnie wykonaną inwestycją – kierował słowa do uczestników briefingu.

Marzenia o tym parku się spełniły. Dwa duże osiedla, a tym samym dzieci, młodzież i osoby starsze będą miały miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ta część Łomży wygląda teraz naprawdę pięknie. Dziękuję prezydentowi za świetną inicjatywępodkreślała poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka, która popierała projekt rewitalizacji parku w 2015 r., będąc jeszcze przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży. Do podziękowań i gratulacji dołączył się obecny przewodniczący Jan Olszewski, który dodał, że mimo początkowych wątpliwości, wszyscy przekonali się co do trafności tej inwestycji, a on sam często lubi spędzać czas spacerując po parkowych alejkach. – Koniec wieńczy dzieło, udało nam się zrealizować piękną inwestycję, z której możemy być dumni – podsumował.

Cała realizacja projektu pn. „Rewitalizacja Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży” rozpoczęła się kilka lat temu i kosztowała 4,7 mln zł. 1/3 środków pochodziła z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W parku powstały alejki wraz z oświetleniem, dokonano nasadzeń drzew, krzewów i bylin, są piękne trawniki i łączka kwietna. Jest toaleta i podświetlana fontanna. Na tym jednak nie koniec. – Oprócz planowanych nasadzeń, na płytach granitowych wokół fontanny zostaną wygrawerowane myśli papieskie. Myślę, że to będzie taka przysłowiowa kropka nad „i”, która jednocześnie skłoni do refleksjipoinformował zastępca prezydenta Łomży od spraw inwestycji, Andrzej Garlicki.

fot. Anna Sierbińska/ tekst UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *