RN
TwitterFacebook

Łomża: Po wakacyjnej przerwie na deski teatralne wraca “Lew i Ptak”

Kończy się wakacyjna przerwa w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Nowy sezon artystyczny zainauguruje spektakl “Lew i Ptak”.

– Z ogromną radością pragniemy poinformować Państwa, że po przerwie wakacyjnej Teatr Lalki i Aktora w Łomży zainauguruje nowy sezon artystyczny. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo pracowników i widzów, dlatego opracowaliśmy niezbędne procedury sanitarne oraz kompleksowo przygotowaliśmy budynek na bezpieczne przyjęcie gości – przekazuje Łukasz Boratyński z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. – W związku z obowiązkiem dostosowania się do nowych warunków prezentacji wydarzeń artystycznych uprzejmie informujemy, że na sobotnie spektakle mamy dostępną ograniczoną ilość miejsc na sali widowiskowej (max. 50 widzów/spektakl), dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o wcześniejszą rezerwację telefoniczną biletów.

W najbliższą sobotę, 12 września, zagrany zostanie „Lew i Ptak”.  Spektakl pokazany będzie dwukrotnie, o godz. 11:00 i 17:00.

Historia inspirowana książką Marianne Dubuc będzie dla widzów zaskoczeniem i nowym teatralnym odkryciem. Spektakl dedykowany jest najmłodszym widzom. To intymna, pozbawiona słów, a bogata w formie poetycka opowieść o przyjaźni i tolerancji. Pewnego dnia samotny lew odnajduje rannego ptaka i tak właśnie rozpoczyna się ich niezwykła relacja… Widowisko zrealizowały dwie twórczynie europejskiego teatru: Kata Castó z Węgier i Julia Skuratova z Litwy oraz doskonale znany widzom łomżyńskiego teatru Bogdan E. Szczepański.

TLiA w Łomży/red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =