RN
TwitterFacebook

Łomża: Podczas kontroli znaleźli narkotyki i amunicję

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca i pasażer posiadali narkotyki. Podczas przeszukania pojazdu, mundurowi znaleźli też amunicję. 

Policjanci podejrzewali, że w zatrzymanym do kontroli pojeździe mogą być środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że 26-letni kierowca za paskiem spodni ukrył ponad 20 gramów białego proszku i blisko 11 gramów suszu roślinnego. Natomiast jego pasażer miał blisko 1,5 grama suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

– Podczas przeszukania samochodu mundurowi ujawnili trzy sztuki amunicji typu Mauser, kaliber 7,92×57 oraz o kalibrze 7,62×54. 26-latkowie usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, a kierowca dodatkowo zarzut udzielania narkotyków i posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Od kierującego została także pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających w organizmie. Następnego dnia, w związku z tą sprawą w ręce łomżyńskich kryminalnych wpadł kolejny 26-latek, który usłyszał zarzut udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających – informuje młodszy aspirant Justyna Janowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności, natomiast za udzielania do lat 8. Za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia Kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 3 =