RN
TwitterFacebook

Łomża: Podlascy politycy rozmawiali z wiceministrem zdrowia nt. przywrócenia pełnego funkcjonowania szpitala

Próby przywrócenia normalnego funkcjonowania Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży nabierają tempa. W Ministerstwie Zdrowia doszło dziś (15.05.) do spotkania z podlaskimi politykami. Tematem była sieć szpitali jednomiennych. Jak poinformował Dariusz Piontkowski, jest szansa na to, aby placówka zaczęła normalnie pracować.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży od połowy marca jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, w którym leczone są wyłącznie osoby z koronawirusem bądź z podejrzeniem zakażenia. Decyzja ta od początku wzbudzała sprzeciw władz lokalnych i mieszkańców, którym odebrano dostęp do służby zdrowia.

W minioną środę, 13 maja, podczas konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski zapowiedział, że część szpitali jednoimiennych będzie likwidowana:

– W momencie hamowania epidemii będziemy modyfikowali system jednoimiennych szpitali zakaźnych. Już są pierwsze decyzje o zamykaniu tych szpitali jednoimiennych, które są np. podwójne w danym rejonie, albo które nie są obłożone w ilości większej – mówił Łukasz Szumowski. 

W tym samym czasie poseł Lech Antoni Kołakowski wysłał pismo do Ministerstwa Zdrowia w sprawie likwidacji szpitala jednoimiennego w Łomży. Swój wniosek w tej sprawie, ale do wojewody podlaskiego skierował zarząd województwa. Dzisiaj, jak poinformował minister edukacji narodowej i szef podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Piontkowski, odbyło się spotkanie z wiceministrem Waldemarem Kraską. Decyzja dotycząca przywrócenia normalnego funkcjonowania łomżyńskiej placówki zdrowia ma zapaść w przyszłym tygodniu:

 

W spotkaniu udział wzięli także: wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz radny sejmiku województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − seven =