RN
TwitterFacebook

Łomża: Policjanci sprawdzają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

Nie odbieraj im tych miejsc – pod takim hasłem łomżyńscy policjanci przypominają o niezajmowaniu miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Mundurowi podczas patroli kontrolują prawidłowość oznakowania takich miejsc parkingowych.

– Czy nawierzchnia oznaczona jest niebieskim kolorem z wyraźnym białym symbolem osoby niepełnosprawnej? Czy wyznaczone stanowisko obramowane jest białą linią, a znak pionowy informujący, że jest to miejsce wyznaczone dla osób niepełnosprawnych stoi w odpowiednim miejscu. Jeżeli te trzy przesłanki nie są spełnione jednocześnie miejsce takie nie spełnia wymogów wyznaczonych przez ustawę – mówi Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Policjanci przypominają o pozostawieniu na podszybiu karty parkingowej, która uprawnia do parkowania na tych stanowiskach. Przypominają również o karach, jakie mogą czekać za nieuprawnione parkowanie:

– Jeżeli karta nie zostanie umieszczona w widocznym miejscu pojazd może zostać odholowany na koszt kierującego, a on sam może zostać ukarany mandatem karnym w kwocie 50 złotych. Kierującemu, który nie posiadał uprawnień, aby zaparkować swój pojazd w powyższym miejscu, oprócz kosztów holowania pojazdów, grozi mandat karny w kwocie 500 złotych. W przypadku nieuprawnionego posługiwania się kartą parkingową, mandat może wynosić nawet 800 złotych. 

Tylko dwie osoby zostały zdyscyplinowane podczas ostatnich kontroli miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W jednym przypadku skończyło się na pouczeniu, a w drugim został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × four =