RN
TwitterFacebook

Łomża: Policjanci szkolili swoje psy w miejscach publicznych [FOTO]

W Parku Jana Pawła II oraz w jednej z łomżyńskich galerii handlowych można było dzisiaj (19.12.) spotkać policjantów z psami. To wszystko w ramach szkolenia, jakie przechodzili przewodnicy policyjni psów z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Bielska Podlaskiego. 

Głównym zadaniem takich szkoleń jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych opiekunów, utrzymanie sprawności psów służbowych, praktyczne doskonalenie umiejętności wcześniej nabytych oraz działanie prewencyjne na terenie miastainformuje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

W ramach cyklu szkoleniowego psy patrolowo–tropiące utrzymują swoją sprawność użytkową oraz doskonalą umiejętności nabyte w służbie. Lokalizacja ćwiczeń organizowanych przez policjantów dotyczy między innymi miejsc, w których dochodzić może do zakłóceń porządku publicznego, wykroczeń czy przestępstw. Celem takich treningów, oprócz praktycznych ćwiczeń, jest także połączenie ich z oddziaływaniem prewencyjnym oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta. Stąd też dzisiejsze ćwiczenia odbywały się w galerii handlowej i parku. 

KMP w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *