RN
TwitterFacebook

Łomża: Ponad 60 tys. złotych na sieć WiFi w mieście

Miasto Łomża otrzymało czek w wysokości 15 tys. euro w ramach projektu WiFi4EU. Voucher na kwotę ponad 60 tys. zł przekazała prezydentowi Łomży Anna Modzelewska, przedstawicielka Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

Czek odebrał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Środki zostaną przeznaczone na zainstalowanie hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych. Miasto wzięło udział w naborze o dofinansowanie w ramach inicjatywy WiFi4EU.

Jak przyznała przedstawicielka Komisji Europejskiej, projekt WiFi4EU jest uzupełnieniem istniejących już zasobów technicznych wykorzystywanych do korzystania z Internetu. – To dofinansowanie ma na celu wsparcie podjętych już inicjatyw i ich dalsze kontynuowaniemówiła Anna Modzelewska.

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie społeczności w całej Unii Europejskiej dostępu do wysokiej jakości Internetu przez bezpłatne WiFi w miejscach publicznych. Program będzie realizowany w sposób geograficznie zrównoważony, tak aby z bezprzewodowego Internetu korzystać mogli mieszkańcy i turyści w całej Unii Europejskiej. Dedykowany dla podmiotów administracji lokalnej projekt, w latach 2017-2019 ma objąć do 8 tysięcy miast, gmin i wsi. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie pełnego kosztu sprzętu i instalacji.

Na spotkaniu w łomżyńskim ratuszu poruszone zostały także sprawy związane z naszym miastem w kontekście kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, dotyczące m.in. szkolnictwa wyższego w Łomży, sytuacji lokalnych przedsiębiorców, rad społecznych, projektów krajowych z zakresu transportu, a także projektów zrealizowanych przez miasto i będących w trakcie realizacji.

Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, w tym również europejskim, Łomża stała się miastem, gdzie podejmowanych jest wiele inwestycji z wykorzystaniem tych środków na miejsca użyteczności publicznejmówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wymieniając będące w trakcie realizacji projekty Miejskiego Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego, Filharmonii Kameralnej, czy Hali Kultury.

Takie same czeki trafiły w ostatnich dniach do władz m.in. Grajewa, Nowogrodu, Choroszczy i Augustowa.

tekst i fot. Łukasz Chełchowski/ UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *