RN
TwitterFacebook

Łomża: Porozmawiajmy o informatyce w rolnictwie

Wykorzystanie dronów w rolnictwie, e-usługi i nowinki informatyczne. To tylko cześć tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji „Informatyka w Rolnictwie” w Łomży.

Chcemy zachęcić rolników do wykorzystywania nowych rozwiązań technologicznych – mówi Krzysztof Cwalina, prezes Podlaskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego i koordynator jutrzejszego wydarzenia:

Atrakcją tegorocznej konferencji będzie wizyta przedstawicieli Centrum Zastosowania Bezzałogowych Statków Powietrznych w Rolnictwie. Do tej pory w naszym regionie jeszcze nie było to stosowane.

Podczas konferencji będzie można też dopytać i zapoznać się z innowacjami:

Przedstawiciele firmy obiecali mi, że można będzie dotknąć takiego drona i zobaczyć, jak działa oprogramowanie przy pomocy, którego można na przykład określić zawartość składników mineralnych w roślinach. 

Konferencja odbędzie się jutro (16.01) w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Spotkanie ruszy o 10.00, a od 9.00 prowadzona będzie rejestracja uczestników. Wstęp jest wolny. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *