RN
TwitterFacebook

Łomża: Poseł Krajewski pyta ministra zdrowia o zabezpieczenie medyczne dla regionu

Skoro szpital MSWiA w Białymstoku jest specjalistyczny, to czemu w Łomży kolejne oddziały przeznaczone są dla pacjentów z covidem – pytał na konferencji prasowej poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stefan Krajewski. Chodzi o oddział ginekologiczno-położniczy oraz noworodków i wcześniaków.

– Znowu kobiety, które będą potrzebowały szybkiej pomocy, będą jeździć nie tylko po województwie podlaskim, ale też po województwach ościennych takiej pomocy będa szukać. 

Na wiosnę, kiedy decyzja o przekształceniu szpitala zapadała, to wszyscy politycy PiSu: pan wojewoda, zarząd województwa podlaskiego i parlamentarzyści umyli ręce i odsyłali do ministra zdrowia – dodaje poseł PSLu:

– Ja dzisiaj pytam bezpośrednio pana ministra, co ma w tym temacie do powiedzenia, bo mieszkańcy regionu łomżyńskiego z niepokojem patrzą na przyszłość. Z niepokojem znowu zastanawiają się, czy będą, tak jak na wiosnę, zaskoczeni tym, że to w szpitalu łomżyńskim będzie wyznaczony szpital, a w Białystok będzie kierował wszystkich z covidem do Łomży. 

Poseł Krajewski na konferencji poinformował, że złożył interpelację do ministra zdrowia, z pytaniami, czy łomżyński szpital nie zostanie ponownie przekształcony oraz ile pieniędzy trafia do szpitali w województwie podlaskim.

Poniżej interpelacja, którą poseł Stefan Krajewski wystosował do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego:

jt

2 kommentarze

  1. Cyt Odpowiedz

    Dlatego Panie Pośle że chorych może być tyle ze w jednym szpitalu sie nie zmieszcza. Szczególnie chorych z Łomży i okolic. Także matek z dziećmi.

  2. 456 Odpowiedz

    A gdzie bedziemy wozic Łomżyniakow. Do Bialego. Niegoczekanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =