RN
TwitterFacebook

Łomża: Powstał specjalny zespół do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji szpitala

Trwa powolny proces przywracania do normalnego funkcjonowania Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Władze miasta powołały też zespół, który ma wspierać całkowite otwarcie placówki po tym, jak w marcu br. została ona przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem. 

Na ostatniej sesji rady miejskiej przyjęto stanowisko, w którym radni zaapelowali do decydentów o całkowite otworzenie szpitala w Łomży. 

Wiadomość, że od dnia 1 czerwca placówka ma podjąć świadczenia medyczne w zakresach zakontraktowanych przez NFZ dla pacjentów innych niż z podejrzeniem lub zakażeniem COVID-19 przyjęliśmy z umiarkowanym optymizmem. Uważamy jednak, że planowane przywrócenie kilku oddziałów szpitalnych nie przyniesie odpowiedniego zabezpieczenia medycznego mieszkańcom Łomży i będziemy ubiegać się o pełne przywrócenie funkcjonowania szpitala. Z tego też względu zasadnym by było powołanie przez Prezydenta Miasta Łomża specjalnego zespołu (…) – napisali radni w stanowisku , które zostało przyjęte przez Radę Miejską Łomży na sesji w dniu 27 maja.

Tak też się stało i zespół do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży został powołany na mocy zarządzenia Prezydenta Miasta Łomża z dnia 10 czerwca 2020 r. W jego skład weszło 28 członków wywodzących się z różnych środowisk. Są wśród nich radni, przedstawiciele administracji rządowej, lekarze czy lokalni społecznicy. Na jego czele stanął zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Jak wynika z zarządzenia zespół ma na celu wypracowanie koncepcji, pomysłów i rozwiązań we współpracy z państwowymi jednostkami organizacyjnymi, jednostkami samorządu terytorialnego, wyższymi uczelniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami i służbami działającymi na terenie Miasta Łomża, jak również poza jego granicami. Do jego zadań będzie należało przedstawianie Prezydentowi Miasta Łomża i Radzie Miejskiej Łomży stanowisk, rekomendacji i opinii, związanych z działaniami mającymi na celu doprowadzenie do trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Decyzja o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny, zapadła 13 marca bieżącego roku, po tym jak w całym kraju został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego.

UM Łomża/red. pg

1 komentarz

  1. Cyt Odpowiedz

    Moze jakąś kase ten zespol rzuci na szpital a nie tylko papiery puste bedzie tworzył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =