RN
TwitterFacebook

Łomża: Pożar na Porucznika Łagody – to on ugasił płonący telewizor

Cezary Kowalik był pierwszą osobą, która zareagowała na pożar, który wybuchł w mieszkaniu przy ul. Porucznika Łagody 3. Jego odwagę i obywatelską postawę nagrodził prezydent miasta. 
 
Do pożaru w mieszkaniu na szóstym piętrze bloku przy ul. Porucznika Łagody 3 doszło 18 listopada. Kłęby dymu zauważył mieszkaniec sąsiedniego lokalu, Ceazry Kowalik, który nie wahał się wejść do środka i ugasić płonący telewizor oraz jego otoczenie. Po tym wszystkim poinformował pozostałych lokatorów i zadzwonił po pogotowie ratunkowe. 

Dzięki szybkiej reakcji mężczyzna przyczynił się do uratowania życia i zdrowia nie tylko jednej osoby, ale również pozostałych mieszkańców.

Kobieta przebywająca w środku pomieszczenia była przerażona. Wstępując do pomieszczenia przystąpiłem do gaszenia płonącego telewizora i pomogłem zamieszkującej tam sąsiadce opuścić bezpiecznie swój domrelacjonuje Cezary Kowalik.

Po wyjściu z ogarniętego kłębami dymu mieszkania mężczyzna został poddany badaniom lekarskim, na szczęście jednak nic poważnego ani jemu, ani pozostałym mieszkańcom się nie stało.

Jego odwagę i obywatelską postawę dostrzegł prezydent Mariusz Chrzanowski, który wręczył mieszkańcowi Łomży pamiątkowy grawerton, a także gadżety od miasta oraz flagę Polski. Przypominamy, że Fundacja Żywa Nadzieja zbiera datki na pomoc w odnowieniu mieszkania, w którym wybuchł pożar. 

UM Łomża/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *