RN
TwitterFacebook

Łomża: Pożegnanie karnawału z filharmonią i Olgą Bończyk

Łomżyńska Filharmonia zaprasza na muzyczne pożegnanie karnawału! W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży najpiękniejsze piosenki francuskie zaśpiewa Olga Bończyk, a najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli zagra na akordeonie i bandoneonie Wiesław Prządka. Zabrzmi również muzyka filmowa w wykonaniu Orkiestry Łomżyńskiej Filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.

Olga Bończyk to artystka, której nie trzeba nikomu przedstawiać. swoją karierę rozpoczynała we wrocławskim zespole Spirituals Singers Band, który jest jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce. Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Publiczność telewizyjna pamięta ją z bardzo intrygującej roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe” oraz licznych programów telewizyjnych. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy.

Wiesław Prządka to znany łomżyńskim melomanom, jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach Polski i świata w różnych formacjach muzycznych: własnych, gościnnie oraz jako wykonawca solowy. Jest również dyrektorem artystycznym dużych produkcji muzycznych, na które zaprasza wybitnych artystów z Polski i całego świata.

Koncert odbędzie się w czwartek, 20 lutego 2020 roku o godzinie 18:30. Bilety w cenie od 6 do 40 złotych. 

FH/red.pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *