TwitterFacebook

Łomża: Poznaliśmy laureatów konkursu na społecznika i inicjatywę społeczną roku [FOTO]

Pomagają przy odrabianiu lekcji, w hospicjum, osobom niepełnosprawnym czy też organizują życie młodych łomżyniaków. W Domku Pastora po raz trzeci nagrodzono laureatów konkursu na Społecznika Roku 2019 i Inicjatywę Społeczną Roku 2019.

Tegoroczna edycja konkursu, w którym doceniane są osoby szczególnie angażujące się w społeczne życie miasta i jego mieszkańców, przyniosła rekordową liczbę zgłoszeń. Wpłynęło aż 29 wniosków z kandydatami w trzech kategoriach: Społecznik Roku 2019 do 20 roku życia, Społecznik Roku 2019 powyżej 20 roku życia i Inicjatywa Roku 2019. Najwięcej zgłoszeń, aż 14, wypłynęło w kategorii Społecznik Roku powyżej 20 roku życia. 

Oto lista laureatów oraz wyróżnionych w poszczególnych kategoriach:

  • Społecznik Roku 2019 do 20 roku życia:

Laureatką została Natalia Paszkiewicz, którą zgłosiło Centrum Wolontariatu, która angażuje się na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Jest wolontariuszką w łomżyńskim hospicjum.

Wyróżniona została Dominika Turkowska, którą zgłosiło III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. 

Dyplomy za nominację odebrali – Jakub Kozikowski i Gabriela Kukowska (oba zgłoszenia pochodziły z Młodzieżowej Rady Miejskiej). 

  • Społecznik Roku 2019 powyżej 20 roku życia:

Laureatem został kapucyn ks. o. Jan Bońkowski, który jest kapelanem łomżyńskiego Hufca ZHP. Sam jest harcerzem od 70 lat.

Wyróżnieni zostali harcmistrz Wiesław Domański (komendant Hufca ZHP w Łomży), Katarzyna Kuklińska (prezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty”) oraz Anna Leszczewska (pedagog I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży oraz inicjatorka akcji „Być Kobieta Urzekającą”).

Dyplomy za nominację odebrali – Joanna Chylińska, Małgorzata Chrostowska, Małgorzata Krystyna Frąckiewicz, Sebastian Chrzanowski, Robert Grzymała, Wojciech Jankowski, Sebastian Jaworowski, Justyna Konopka, Emilian Kudyba, Bernard Szymański.

  • Inicjatywa Roku 2019:

Laureatem został Klub Integracji Środowiskowej, inicjatywa Stowarzyszenia Czas rozwoju.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Fundacja L za całokształt działalności przy wspieraniu łomżyńskich mam w powrocie na rynek pracy. 

Dyplomy za nominację otrzymali – Stowarzyszenie Da Się za „Bony na kulturę”, Stowarzyszenie Czas Rozwoju za „Obywatele razem”, Zespół Taneczny Radość przy Klubie Seniora.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Magdy Sinoff oraz spotkanie opłatkowe organizacji pożytku publicznego. 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *