TwitterFacebook

Łomża: Ciężka praca ukoronowa… znamy zdobywców Łomżyńskich Laurów Sportowych! [FOTO]

Poznaliśmy  najlepszych trenerów i sportowców 2019 roku. Już po raz siódmy miała miejsce gala Łomżyńskich Laurów Sportowych.

Podczas tegorocznej gali lokalnych sportowców i sympatyków sportu nagrodzono w ośmiu kategoriach. Najważniejsze laury zdobyli: Piotr Łobodziński (najlepszy sportowiec), KU AZS PWSIiP AZS PWSIiP Metal-Technik (najlepsza drużyna) i Wacław Tarnacki (najlepszy trener).

Zapytaliśmy wyróżnionych Łomżyńskim Laurem Sportowym o ich wrażenia:

Jesteśmy bardzo wdzięczne za to, że nasza dyscyplina została dostrzeżona oraz, że wynik który osiągnęłyśmy również został nagrodzony – mówiła kapitan drużyny występującej w ekstraklasie kobiet w tenisie stołowym Weronika Łuba- Arnista. To ukoronowanie ciężkiej pracy, którą wkłada się w trening, w jazdę na zawody. To miłe zaskoczenie i miły gest ze strony miasta – mówi kulturysta Damian Turowski.

Radości z wyróżnienia Laurem Sportowym nie krył też zaledwie ośmioletni szachista Tomek Obrycki. Swoją przygodę z szachami zacząłem dwa lata temu chodząc do szkółki Elbrus Łomża. Moim największym sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski i zajęcie pierwszego miejsca na mistrzostwach województwa. Szachy mnie bardzo fascynują i są bardzo fajnym sportem! – mówi Tomek.

Poniżej pełna lista wszystkich nagrodzonych dzisiejszego wieczoru:

Kategoria TALENT:

1. Adlan Baaev – BKS „Tiger” – Wicemistrz Polski Młodzików (56 kg)

2. Patryk Boniecki – BKS „Tiger” – III m. na Mistrzostwach Polski Młodzików (38,5 kg)

3. Szymon Borawski – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – IX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 4×400

4. Amelia Borusiewicz – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – IV miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Podl.-Lub. Młodzików 1500 przeł.

5. Paweł Chmielewski – UKS „Herkules” – III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach st. klas., 3-krotny brąz Pucharu Polski

6. Katarzyna Cychol – LKS „Narew-Kurpiewski” – brąz MMM w skoku w dal

7. Paweł Dąbrowski – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 100, 200 i 4×400

8. Piotr Dąbrowski – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – III Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4×400

9. Akhmed Debizov – BKS „Tiger” – Wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (52 kg)

10. Klaudia Dłużniewska – LKS „Narew-Kurpiewski” – finalista Mistrzostw Polski Juniorów w soku wzwyż

11. Karolina Dzwonkowska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 z przeszkodami

12. Bartłomiej Folga – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1500 m

13. Aniela Galińska – UKS „Return” – skrzat, tenis (2019: 22 zw. 18 poraż)

14. Wiktoria Grabowska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4×100

15. Zuzanna Grochowska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików w chodzie

16. Adam Isaev – BKS „Tiger” – Mistrz Polski Młodzików (46 kg)

17. Iznaur Isaev – BKS „Tiger” – III m. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (46 kg)

18. Dawid Jankowski – Młodzieżowy ŁKS – bramkarz

19. Bartosz Jurak – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4×400

20. Anastazja Karwowska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4×100

21. Wiktor Kosowski – UKS „Return” – kadet, tenis (2019: 38/19)

22. Dominik Krajewski – LKS „Narew-Kurpiewski” – IV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal

23. Martyna Krawczyńska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – srebro Mistrzostw Polski Mł. 600 m

24. Dawid Likwiarz – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – brąz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 4×400

25. Maja Łyskowska – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – mistrzostwo Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 4×100

26. Zofia Nagórska – LKS „Narew-Kurpiewski” – finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku

27. Tomasz Obrycki – Fundacja „KS Elbrus” – m.in. III MPM w Szachach Szyb., 32 m. ME

28. Miłosz Parzych – UKS „Butterfly” – złoto MWP 50 m i 100 st. grzb., złoto MWP 100 m st. zm., dr. złoto MMM 100 i 200 m st. grzb.

29. Zuzanna Poteraj – LKS „Narew-Kurpiewski” – finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w trójskoku

30. Dominika Steczkowska – SSW „Fight Club Łomża” – I m Mistrzostw Polski ADCC juniorki, I m MO NO-Gi Jiu Jitsu

31. Jakub Stefańczyk – LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża – brąz Makroregionu Podlasko-Lubelskiego młodzików 3000m

32. Sebastian Szewczyk – LKS „Narew-Kurpiewski” – finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku wzwyż

33. Martyna Szulc – LKS „Narew-Kurpiewski” – finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w soku w dal i trójskoku

Kategoria POSTĘP:

1. Kaja Gryczewska – MKS „Dwójka” – 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet

2. Michalina Gryczewska – MKS „Dwójka” – 11 m. ME w piłce ręcznej plażowej, I Liga Piłki Ręcznej Kobiet, PGNIG Superliga Kobiet

3. Aneta Konert – MKS „Dwójka” – I Liga Piłki Ręcznej Kobiet (trener)

Kategoria INNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

1. Piotr Arnista – Sp. Soc. „Black Horse” – I miejsce Mistrzostw Polski MMA Full Contakt

2. Hubert Sulewski – SSW „Fight Club Łomża” – Mistrz Europy Amatorskiego MMA

3. Damian Turowski – II miejsce Mistrzostw Polski w Trójboju Sił.XPC wyc. szt. leż.(82 kg, open), IV m. – przysiad

Kategoria CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI W ŁOMŻYŃSKIM SPORCIE:

1. Waldemar Antolak – wieloletni kierownik zespołu i trener ŁKS oraz nauczyciel wychowania fizycznego w ZSMiO nr 5

2. Czesław Krajewski – pięściarz ŁKS Łomża, Mazura Ełk i Gwardii Białystok, mistrz województwa białostockiego w wadze ciężkiej w 1975 r., wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski w boksie amatorskim, reprezentował Łomżę na wielu wydarzeniach sportowych,

3. Henryk Rudnicki – wieloletni trener grup młodzieżowych w ŁKS i nauczyciel wychowania fizycznego w SP 7

4. Stanisław Roszkowski – w 1968 roku czwarty w Polsce w pchnięciu kulą, nauczyciel wychowania fizycznego w Białymstoku, Supraślu i ZSTiO nr 4, trener w Podlasiu Białystok i MKS „Zorza Łomża”

5. Władysław Tocki – organizator 20 edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego

Kategoria SPONSOR:

  • Agencja Ubezpieczeniowa Magdalena Parzych – MKS „Dwójka”
  • Agro-Rolnik Śniadowo Jarosław Kulesza – ŁKS 1926
  • Carpexim Dariusz Krajewski – ŁKS 1926
  • Catering Dietetyczny FitSzef Anna Mikucka – Hunter Kickboxing Łomża
  • Center-Mebel Hurtownia akcesoriów meblowych – Hunter Kickboxing Łomża
  • Drew-Bet Beata Smugarzewska – Hunter Kickboxing Łomża
  • Drukarnia Kamil Borkowski – ŁKS 1926
  • DW Domel – MOSiR
  • Euro-Bus Celina Wołosińska – ŁKS 1926
  • Firma Elektro-bud Maciej Nikodem – BKS „Tiger”
  • Fitness Trading Robert Szulborski – Sp. Soc. „Black Horse”
  • Grupa Ratownicza „Nadzieja” – ŁKS 1926
  • HexaBank Return
  • Hotel „Colnus” Dominik Sasinowski – ŁKS 1926
  • Inter-Cars – ŁKS 1926
  • Inter-Meble Robert Smugarzewski – Hunter Kickboxing Łomża
  • Jędrusiowa Dolina. Sale konferencyjno bankietowe – Hunter Kickboxing Łomża
  • Komora Hiperbaryczna Medicor Artur Hermanowski – Hunter Kickboxing Łomża
  • Firma Kurpiewski Tomasz Andrzej Kurpiewski – Sp. Soc. „Black Horse”
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” w Łomży – MKS „Dwójka”
  • Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa – ŁKS 1926
  • Marek Zacharzewski – UKS 9
  • MARMED SPÓŁKA AKCYJNA (Gorlice) – MKS „Dwójka”
  • Metal-Technik s.c. Joanna i Jarosław Adamscy – KU AZS PWSIiP
  • MJ Jedwabne – Return
  • MOSiR – UKS 9
  • Multi Pharme – UKS 9
  • Muscle-shop.pl Skowroński Marek – Sp. Soc. „Black Horse”
  • OCHRONA KLIMA – UKS 9
  • OSM Piątnica – Return
  • PEPEES S.A. – ŁKS 1926, UKS4
  • Pianpol – Styła Sp.J. – ŁKS 1926
  • Centrum osteoterapii i fizjoterapii Madicor Piotr Arasimowicz – Hunter Kickboxing Łomża
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marek Mackiewicz – ŁKS 1926
  • Roletix – ŁKS 1926
  • Solarium „Sudan Sun” – ŁKS 1926
  • Spółdzielnia Socjalna „Łomżanka” – UKS „4”
  • STYROPIAN PLUS – UKS „4”
  • Van Pur S.A. – ŁKS 1926
  • SONAROL Sp.j. Najda Wioletta i Stanisław Najda – Fight Club Łomża, ŁKS 1926 Łomża (zgł. także ŁKS 1926)
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży – ŁKS 1926
  • Zakład Fryzjerski dla Panów Piotr Ćwiekowski – Sp. Soc. „Black Horse”
  • Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB – Return

Kategoria TRENER:

1. Wacław Tarnacki – KU AZS PWSIiP – zwycięstwo w I Lidze i awans do Ekstraklasy tenisa stołowego kobiet

2. Zbigniew Turowski – Bursa Szk. nr 2 – sukcesy zawodników w trójboju siłowym

3. Damian Zorczykowski – SSW „Fight Club Łomża” – zawodnicy zdobyli m. in.: MMA 1 medal MP, 3 medale PP, 3 medale ME, ADCC i Jiu Jitsu NO-Gi 5 medali MP i 2 medale PP

Kategoria DRUŻYNA:

KU AZS PWSIiP AZS PWSIiP Metal-Technik – awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet

Kategoria SPORTOWIEC:

1. Piotr Łobodziński – Puchar Świata w Towerruningu, brąz Mistrzostw Polski na 10.000 m przeł., drużynowo I miejsce Mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

2. Monika Marcińczyk – IV miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w szachach szybkich U16

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *