RN
TwitterFacebook

Łomża: Pracownicy MDK-DŚT i Kapela Miód na Serce z prezydenckimi nagrodami w dziedzinie kultury [FOTO]

Po raz 15 przyznano nagrody prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Za dokonania z 2019 roku docenieniu zostali pracownicy Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży oraz Kapela Miód na Serce. 

Nagrody Prezydenta Miasta Łomży przyznawane są za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Mogą ją otrzymać twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury indywidualnie lub grupowo. 

To szczególny dzień dla wszystkich ludzi zajmujących się kulturąmówi prezydent Łomży, Mariusz ChrzanowskiTo ludzie, którzy pracują z naszą młodzieżą oraz też sami tworzą. Dzisiaj również w sposób taki szczególny, uroczysty podziękowaliśmy wszystkim osobom, które w poprzednim roku działały na rzecz naszej, łomżyńskiej kultury.

W tym roku łomżyńskie statuetki w kształcie lotnika z drzwiczkami łomżyńskiej starówki powędrowały do pracowników MDK-DŚT oraz Kapeli Miód na serce, w której na skrzypcach gra nasz redakcyjny kolega – Paweł Dąbkowski. 

Czujemy się bardzo docenieni i wyróżnienizaznacza Agnieszka Zielewicz z nagrodzonego zespołu „Miód na Serce” Bardzo, bardzo nam miło, że w ogóle ta dziedzina kultury, jaką jest muzyka tradycyjna, została zauważona, doceniona. Nie jest to dziś popularny gatunek. Dla nas to jest ogromne szczęście, także dziękujemy.

pg/jt

1 komentarz

  1. Anita Budzińska Odpowiedz

    Brawo wy !Tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *