RN
TwitterFacebook

Łomża: Pracownicy oświatowi przeszli badania na COVID-19

U dwóch spośród 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych, prowadzonych przez Miasto Łomża wyszło, że mogą mieć COVID-19. Informacje te zostały przekazane sanepidowi.

W dniach 25-29 czerwca br. wśród 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych, prowadzonych przez Miasto Łomża, zostały przeprowadzone testy wskazujące możliwość przechodzenia koronawirusa obecnie, jak i w okresie wcześniejszym. W zdecydowanej większości przypadków badania nie wykazały, że osoby chorowały lub chorują na COVID-19. Jedynie w dwóch przypadkach wyniki wskazały na możliwą obecność SARS-Cov-2 w chwili obecnej, o czym niezwłocznie powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.

Na wniosek dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych pod koniec sierpnia badania przejdzie 50 pracowników tej placówki. Jak podkreśla zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski przeprowadzenie kolejnych testów będzie możliwe przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przy czym decyzje w tym zakresie uzależnione będą od rozwoju ognisk zakaźnych. Miasto posiada środki finansowe na przeprowadzenie większej ilości testów. Koszt jednostkowy badania wyniósł 170 zł.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + 18 =