RN
TwitterFacebook

Łomża: Premiera “Niezłomnego” już w tę niedzielę!

Już w tę niedzielę premiera filmu autorstwa łomżyńskiego reżysera, Artura Szczubełka, pt. ‘Niezłomny’. To krótkometrażowa produkcja, która opowiada o wydarzeniach związanych z bitwą pod Uśnikiem z 1946 roku, opowiedzianą z perspektywy fikcyjnego partyzanta, ‘Młodego’.

Ta bitwa jest już zapomniana i dlatego chcieliśmy ją przypomnieć – mówi autor produkcji, Artur Szczubełek, oraz podkreśla, że ‘Młody’ jest jedyną fikcyjną postacią w filmie: Reszta postaci które go otaczają to już są postacie historyczne i to są naprawdę niezwykli ludzie o których my w regionie powinniśmy pamiętać.

Zdjęcia do filmu powstawały m.in. w Szumowie oraz miejscowości Stryjaki w gminie Jedwabne: Koronawirus przesunął nam nagrywanie i musieliśmy nagrywać sceny które odbywały się 14 lutego. Było zimno w trakcie faktycznie historycznych wydarzeń, a my musieliśmy to nagrywać praktycznie w środku lata. Aktorzy musieli być w zimowych mundurach i to było naprawdę ciężkie do zrealizowania.Była ogromna presja czasu i konieczne było pełne zaangażowanie ze strony aktorów, ale spisali się wzorowo – dodaje reżyser. 

W bitwie pod Uśnikiem ‘Żołnierze Wyklęci’ rozbili trzykrotnie większy, 60-osobowy oddział Urzędu Bezpieczeństwa. Premiera filmu zaplanowana jest na najbliższą niedzielę (18.10) o 17:30 w Kinie Millenium w Łomży. Wstęp jest wolny, a reżyser filmu dodaje, że jeśli będzie wysokie zainteresowanie to zorganizowane zostaną kolejne projekcje.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *